Të tjera...

kadare1

Ismail Kadare në “Debati në ‘Channel One”: Për herë të parë, flet për kurthin e ngritur nga Dhora Leka

Shkrimtari i madh Ismail Kadare, flet pas një heshtje të gjatë. Në një intervistë ekskluzive për gazetarin Roland Qafoku, enkas për emisionin “Debati në Channel One”, Kadare reagon ndaj publikimit të një letre që kompozitorja Dhora Leka, ia dërgonte diktatorit Enver Hoxha, në vitin 1967, ku i tregonte se kishte bashkëpunuar me Sigurimin e Shtetit

SHOWBIZ

sha

Shakira e pohon: Jam në pritje të fëmijës së dytë

Shakira ka konfirmuar lajmin së është në pritje të fëmijës së dytë, me futbollistin Gerard Pique. Thashethemet e para për këtë shtatzëni të dytë të Shakirës, u përhapën qysh gjatë performancës së saj në Kupën e Botës “Brazil 2014”. Por deri tani, lajmi nuk ishte pohuar as mohuar nga asnjëri. Ndësa konfirmimi, tani vjen drejtëpërdrejt

Lifestyle

fakte

Disa fakte interesante për trupin e njeriut

Ngjyra e flokëve, sipas shumë studimesh, është përcaktuese e sasisë së flokëve dhe biondet, kuptohet vetëm ato natyralet, kryesojnë listën e personave që kanë më shumë flokë. Numri i kockave: Dihet që një i rritur ka më pak kocka se një fëmijë i vogël, e megjithatë ajo çfarë jo të gjithë dinë është fakti se

Top