Të tjera...

SHOWBIZ

evaaa

Shkëlqen Eva Longoria. Aktorja tërheq vëmendjen në aktivitetin bamirës

Eva Longoria, një ndër aktoret më joshëse të Hollivudit, ka shkëlqyer në një aktivitet bamirësie. Aktorja ka rrezatuar elegancë dhe ëmbëlsi, ndërsa bashkë me të kanë qenë edhe familjarët. Vëmendja ishte tek ajo, teksa ishte e pranishme në përurimin e një spitali për fëmijë, në Teksas të SHBA. Në aktivitetin e bamirësisë, aktorja 39-vjeçare u

Lifestyle

duce

Bunkerët e Musolinit. Hapet muzeu i vendstrehimeve

Bunkerët e Benito Musolinit janë hapur për publikun pas 74 vitesh, ku asokohe ish-diktatori fashist i Italisë nisi ndërtimin e një rrjeti dhomash të fortifikuara nëntokësore për të mbrojtur veten dhe familjen e tij nga bombardimet e luftës. Hapja e këtyre strehimve afer vilës luksoze dhe kopshtit te Musolinit do tiu kujtojnë vendasve dhe turistëve

Top