Athina në flakë, protestuesit përleshen me policinë

Tensionohet situata në qendër të Athines.

Anarkistë thyejnë vitrina bankash dhe dyqanesh, shkulin pllakat e trotuareve dhe godasin policët.

Forcat e rendit kundërpërgjigjen me përdorim lëndesh kimike dhe bomba zhurmuese.

Trazirat zhvillohen në kuadër të protestës përkujtimore për 9 vjetorin e vrasjes se adoleshentit Aleksandros Grigoropoulos.

Pritet përshkallezimi i situatës pasdite vonë kur të fillojë marshimi i protestues i rinisë studentore

Klikoni ketu per te pare FOTOGALERINE

*

*

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com