Bebe Rexha shkruan historinë me suksesin e saj

Padyshim që ky është një vit shumë i suksesshëm për këngëtaren me origjinë shqiptare Bebe Rexha. Këngët e saj janë kthyer në hite ndërkombëtare.

Së fundi këngëtarja ka hyrë në histori si femra e parë që renditet e para në top listën e muzikës ‘Country’.

Sipas Billboard, se bashkëpunimi i Bebe Rexhës me dyshen e madhe të Florida Georgia Line  “Meant To Be” është në vend të parë në tabelë në ‘Hot Country Songs’.

Kjo është hera e parë për këngëtaren shqiptare që zë vendin e parë në kategori ndërsa për dyshen Brian Kelley (L) dhe Tyler Hubbard është hera e gjashtë që janë në vendin e gjashtë.

*

*

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com