Artikujt e Bota

Emigrantët, në det njoftohen : Ju do të ankoroheni për 2 orë, gëzimi i tyre është i papërmbajtshëm

Emigrantët, në det njoftohen : Ju do të ankoroheni për 2 orë, gëzimi i tyre është i papërmbajtshëm

49 emigrantët shpërthyen në duartrokitje pas dy javëve në det të hapur. Në  imazhet e postuara në Twitter nga anija  në brigjet e Maltës, reagimi i 49 emigrantëve që u bllokuan në det për javë të tëra. Operatorët u tregojnë emigrantëve se ata do të ankorohen për dy orë dhe se makthi i tyre kishte

Pako të dyshimta para konsullatave të huaja në Australi

Në Australi disa “pako të dyshimta” janë dërguar në disa konsullata të huaja në Melburn dhe ambasadat në Canberra. Pakot e dyshimta, alarm në konsullata Pakot, të cilat nuk duken të rrezikshme, po analizohen nga shërbimet emergjente, tha policia. Disa përfaqësues të ambasadave janë evakuuar. Konsullata britanike në Melborune ishte një nga të parët që

Arrihet marrëveshja e emigrantëve Sea Watch 3

Pas gati tre javësh në det të hapur në kërkim të një porti të sigurt për t’u zbarkuar, ka gjetur sot zgjidhje çështja e 49 emigrantëve në bordin e anijes humanitare gjermane Sea Watch 3. Në bashkëpunim me autoritetet europiane qeveria malteze ka pranuar zbarkimin e 49 emigrantëve të cilët më pas do të shpërndahen

Acari përfshin Europën, 13 persona të vdekur

Vala e të ftohtit që ka përfshirë Evropën ka shkaktuar vdekjen e 13 njerëzve shumica e tyre të zënë nga ortekët në zonat malore. Qindra njerëz janë bllokuar në zona malore dhe shumë fluturime janë vonuar ose anuluar për shkak të erërave të forta. Në Norvegji, përpjekjet për të gjetur tre skijator që i zuri

Adoleshentja saudite që u arratis nga Kuvajti merr “statusin e refugjatit”

Një adoleshtente saudite që iku nga familja e saj dhe nuk pranoi të largohej nga një hotel në Bangkok, është shpallur refugjate e ligjshme nga OKB, thotë qeveria australiane. Rahaf Mohammed al-Qunun, 18 vjeç, nuk pranoi të hipte në një fluturim nga Bangkoku në Kuvajt të hënën dhe u  mbyll në dhomën e hotelit të

Trump kërkon fonde për t’i dhënë fund krizës së kufirit

Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërkuar fonde për murin e tij kufitar të premtuar mes SHBA dhe Meksikës për të ndalur “një krizë humanitare dhe të sigurisë në rritje”. Në fjalimin e tij të parë televiziv drejtuar kombit nga Zyra Ovale, Trump nuk shpalli një emergjencë kombëtare për të anashkaluar Kongresin për të ndërtuar

I frikësohet vrasjes nga familja, adoleshentja saudite lutet për azil

Adoleshentja saudite që u largua nga familja e saj gjatë fundjavës, ka përsëritur kërkesën për azil në Kanada, Shtetet e Bashkuara, Australi apo Britaninë e Madhe. Rahaf Mohammed al-Qunun refuzoi të hipte në avion për të udhëtuar nga Bangkok drejt Kuvajtit të hënën dhe u mbyll në dhomën e saj të hotelit në aeroport. 18-vjeçarja

Publikoi të dhënat personale të politikanëve gjermanë, arrestohet 20-vjeçari

Një 20 vjeçar ka pranuar se është pas sulmit që preku të dhënat personale të mijërave personaliteteve të larta në Gjermani. Me nofkën “G0d”, ai publikoi informacione private mbi politikanët, gazetarët dhe njerëz të famshëm në Twitter nën emrin e përdoruesit @ _0rbit. Policia gjermane raportoi se i riu studionte dhe jetonte me prindërit e

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com