Artikujt e Kronikë

Aksident në Malin e Zi. Autobusi me shqiptarë del nga rruga. 1 i vdekur, 4 të plagosur në gjendje të rëndë

Aksident në Malin e Zi. Autobusi me shqiptarë del nga rruga. 1 i vdekur, 4 të plagosur në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në orët e pasdites ndermjet Tivarit dhe Ulqinit. Një autobuz me targa shqiptare AA 581JX me rreth 50 pasagjerë ka dalë nga rruga rreth orës 18.00. Ngjarja ka ndodhur pranë fshatit Velji. Si pasojë e aksidentit në grua ka gjetur vdekjen. Të dhënat paraprake nga mediat malazeze bëjnë

Krimi në familje. Qëllon motrën e kunatin

Krimi në familje ka goditur sërish. Ngjarja e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Lushnje. Një çift bashkëshortësh janë plagosur nga vëllai i gruas. Gëzim Garruli ka plagosur me pistoletë motrën e bashkëshortin e saj Shaqe dhe Fiqiret Balla. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në banesën e këtyre të fundit në fshatin Shën Premte,

Aksidenti në Greqi. Përplasen 38 automjete në autostradën e Athinës

Mbi 35 makina, dy kamionë dhe një autobus me studentë janë përplasur në kilometrin 61-të të autostradës Athinë- Lamia, mbrëmjen e djeshme. Nga aksidenti tragjik ka humbur jetën një 28-vjecare, e cila po udhëtonte me makinën e saj dhe pavarësisht përpjekjeve pwr ta mbajtur nw jetw nuk arriti të mbijetojë. Ndërsa është shëndosh e mirë

Shpërthim në Lezhë. Vetëm dëme materiale, pa viktima

Një shperthim i fuqishëm ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në apartamentin e nje efekti të burgut Shën Koll në Lezhë. Sipas burimeve policore nje sasi e konsiderueshme tritoli është vënë në banesen e efektivit Paulin Deda e cila ndodhet ne lagjen “Beslidhja” Lezhe. Ngjarja ka ndodhurr rreth orës 4:00 të mëngjesit, kur

Shpërthime tritoli. Fushë-Krujë, hidhet në erë lokali

SHPËRTHIME TRITOLI. FUSHË-KRUJË, HIDHET NË ERË LOKALI Tritoli vazhdon te trondisë Fushë Krujën. Një tjetër lokal është hedhur në erë rreth orës 01.30 vetëm pak metra larg stacionit të policisë. Raportohet se nuk ka patur viktima, por vetëm dëme materiale. Policia vijon hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. TRAFIKU I DROGES. EKSTRADIMI NGA ITALIA

Trafiku i droges. Itali, në pranga 22 shqiptarë dhe italianë

Zbulohet një trafik ndërkombëtar droge ndërmjet Shqiperise dhe Italise. Mediat italiane raportojnë për arrestimin e 22 personave nga Sicilia në Piemonte. Organizata ndërkombëtare e drogës është çmontuar nga forcat e policisë në Torino. Lënda e kapur ishte fshehur në shasinë e makinës dhe pas Sicilisë lënda narkotike shkarkohej në Piomonte. Droga e kapur ishte e

Ekstradohet Gerd Gjenerali. I dënuar për vrasjen e Naim Zyberit në Itali

Ekstradohet nga italia 40-vjeçari Gerd Gjenerali. Ai njihet në Tiranë për aktivitetin e tij kriminal ku mes të tjerave është edhe vrasja e Naim Zyberit. 40-vjeçari do ta vuajë në Shqipëri, pjesën tjetër të dënimit me burg të përjetshëm. Së bashku me Arben Grorin, ata vranë në fund të vitit 1997 në një spital, në

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com