Artikujt e Lajme

Teliti: Qeveria gënjeu pensionistët dhe familjet në nevojë me karamele

Teliti: Qeveria gënjeu pensionistët dhe familjet në nevojë me karamele

Partia Demokratike i konsideron si karamele shpërblimet e qeverisë për pensionistët dhe familjet në nevojë. Dorian Teliti, pohon se si pasojë e rritjes së çmimeve, gjatë këtij viti familjet shqiptare kanë shpenzuar më shumë për shportën ushqimore dhe për këtë arsye ata duhet të ishin kompensuar. Dorian Teliti: Pavarësisht se është bërë një rritje e pensioneve

Integrimi, Berisha: Mos dëgjoni Ambasadorët; Bushati: Boll me emaile në PE!

Ish-kryeministri Sali Berisha apeloi mazhorancën të mos ndërmarrë hapa që dëmtojnë procesin e integrimit të vendit, duke iu referuar këtu çështjes shumë të debatuar të zgjedhjes së Prokurorit të Përgjithshëm përkohshëm. Madje Berisha  i ftoi ata  të mos dëgjojë as  edhe ndonjë Ambasador, që me deklaratat e tyre Shqipëria ka përmbushur që në 2015 kushtet

Kush e përmbyti Shkodrën? Berisha, Ramës: O injorant, s’u hapën digat

Kush e përmbyti Shkodrën?  Kryeministri Edi Rama dhe ish kryeministri Sali Berisha përplasen  në seancën e sotme të Kuvendit.  Berisha akuzon Ramën se po dëmton projektin e By Pass për të vjedhur para. Edi Rama: Unë kam premtuar s’do ketë më kurrë përmbytje nga dora e njeriut në qeveri dhe jo vullneti i natyrës. Sepse kaskada

Braçe: LSI i dha 111 ha tokë familjarëve të Balilit, kur ai ishte në kërkim

Deputeti Erjon Braçe zbulon dy kontrata për  toka bujqësore që janë firmosur nga ministria e Bujqësia me familjarët e Klement Balilit, pak kohë kur ai ishte shpallur në kërkim për trafik ndërkombëtar droge Flitet për një kontratë të datës 20. 5. 2016 e firmosur nga ministria e Bujqësisë me firmën në pronësi të vëllait të

Siguria ushqimore, Zusi: Në treg ka produkte me ngjyrues dhe aflatoksinë

Në tregun shqiptar tregtohen produkte që përmbajnë mikrobe, salmonelë, ngjyrues, aflatoksisë e deri në vaj palme, që rezulton i rrezikshëm për shëndetin e konsumatorëve. Studimi i kryer nga Qendra për Ekporte Shqiptare vë në dukje këtë fakt alarmant. Alban Zusi, drejtor i kësaj qendre, sqaron se produktet në të cilat janë konstatuar këto probleme, janë:

Basha: Llalla duhet të qëndrojë në detyrë deri sa të zgjidhet Kryeprokurori i ri

Në një bashkëbisedim me gazetarët, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e quajti zgjedhjen e kryeprokurorit të përkohshëm si shkelje të Kushtetutës e cila nuk e parashikon këtë institucion në asnjë nen të saj. Basha tha se nuk do të takohet kurrë me Ramën për të shkelur Kushtetutën dhe se kryprokurori i ri, duhet të

A ka folur Kryemadhi me presidentin Meta për çështjen e prokurorit të përkohshëm?

Gazetarja: Në këtë moment interpretimesh të ndryshme, a nuk është koha që Presidenti i Republikës t’ju thërrasë ju, Z. Basha, z. Rama në një tryezë të përbashkët? Keni folur për këtë çështje më bashkëshortin tuaj? Monika Kryemadhi: “Me thënë të drejtën kam nja 12 ditë që nuk e kam parë, se unë erdha mbrëmë në darkë, ndërsa

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com