Artikujt e Lajme

Basha: Bardh Spahia u arrestua pse protestoi kundër kriminelëve të zgjedhjeve

Basha: Bardh Spahia u arrestua pse protestoi kundër kriminelëve të zgjedhjeve

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar pas arrestimit të ish-deputetit Bardh Spahia në Tiranë. Në një postim në Facebook, Basha u shpreh se arrestimi i Spahias erdhi pasi ai protestoi kundër krimeve të kriminelëve të zgjedhjeve. Ndërsa theksoi edhe njëherë se nuk do ndalet deri në largimin e Ramës. Lulzim Basha: “Kriminelët e zgjedhjeve po

Voltana Ademi: Shkodra i ka hapur luftë kryemafiozit Edi Rama

Mbështetës të PD-së dhe ish deputetë kanë qëndruar disa orë para ambienteve të drejtorisë së policisë së Tiranës ku ndodhet i ndaluar ish-deputeti Bardh Spahia. Në mbështetje ka qenë edhe kryetarja e bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi. Voltana Ademi: “Sot qytetarët e Shkodrës, njerëzit e ndershëm i kanë hapur luftë kryemafiozit Edi Rama dhe kupolës qeverisëse

“A do me të nxjerrë kryeministrin në telefon?”10 audiopërgjime të reja nga “Bild” për Dibrën

Për gazetën gjermane “Bild” përgjimet e reja tregojnë se si ministra, deputetë, shefa policie dhe kriminelë janë përfshirë për manipulimin e zgjedhjeve. Në dhjetë përgjimet e reja të publikuara nga gazetari Peter Tiede, përfshihen materiale të dosjes 184. Në një prej përgjimeve ish-ministri i Energjetikës, Damian Gjiknuri përgëzon për strategjinë e tij shefin e policisë

Kamëz, polici humb ndjenjat para KZAZ

Një efektiv i policisë bashkiake, Rasim Hoxha është dërguar me urgjencë në spital pasi ka rënë pa ndjenja pak minuta pasi policia hodhi gaz lotsjellës, për të zbrapsur turmën që theu derën e shkollës “Ibrahim Rugova” ku ndodhet KZAZ nr 27. RTV Ora përcolli live momentin kur qytetarët u përpoqën të japin ndihmën e parë.

Tension dhe në KZAZ e Kukësit, ndërhyn FNSH, përdor dhe gaz lotsjellës

FNSH ka përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën që ndodhej  para KZAZ, nr 11 të Kukësit në palestrën e gjmnazit të qytetit. Mbështetës të PD-së, policia bashkiake kërkojnë të hyjnë në KZAZ për të larguar materialet zgjedhore në mbështetje të dekretit të presidentit, ndërkohë që policia e shtetit dhe FNSH po përpiqen ti ndalojnë.

Nënkryetari i bashkisë Kamëz i drejtohet Lleshit: Arresto Metën dhe ne tërhiqemi nga këtu

Nënkryetari i bashkisë Kamëz , Vendim Demaj thotë se kishin shkuar sot paradite në ambientet e shkollës Ibrahim Rugova” për të parë nëse ishin liruar ambientet nga materialet zgjedhore siç është urdhëruar në zbatim të dekretit të presidentit Meta. Demaj sqaron dhe përplasjen që ndodhi para ambienteve të KZAZ. “Policia bashkiake është urdhëruar për të

Ish-deputeti i PD, Bardh Spahia shpallet në kërkim

Ish-deputeti i PD, Bardh Spahia është shpallur në kërkim pas incidenteve të mbrëmshme në KZAZ-në dhe Qendrën e Votimit në Shkodër. Një ditë më parë Spahia tha se përplasja do të vijojë përballë qeverisë së krimit dhe të zbuluar haptazi nga skandalet për lidhjet e saj me bandat që tjetërsuan dhe blenë votat e shqiptarëve.

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com