Artikujt e Lajme

Shpërblimet për pensionistët. ISSH publikon oraret për shpërndarjen

Shpërblimet për pensionistët. ISSH publikon oraret për shpërndarjen

Fillon shpërndarja e shpërblimeve të fundvitit për pensionistët. Sipas Institutit të Sigurimeve Shoqërore të gjithë pensionistët, shpërblimin e qeverisë për festat do të mund ta tërheqin në të njëjtën ditë me pensionin. Marrja e pensionit mund të kryhet nga ora 08:00-14:00 në këto sportele dhe nga 14:00 deri në 20:00 të së njëjtës ditë do

Paralajmërohen universitetet. Nikolla: Mbyllje nëse nuk ka standarde

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka paralajmëruar një tjetër valë të mbylljes së programeve universitare nëse nuk garantohen standardet. Nga qyteti i Elbasanit, ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ka bërë publike dhe arsyet e nënshkrimit të marrëveshje me kompaninë britanike për vlerësimin e cilësisë së universiteteve. “Kriteret për të siguruar cilësinë janë të mundshme dhe

Studimi për Vodafonin. “Cullen International”: abuzime me tarifat

“Vodafone Albania”, kompania e telefonisë së lëvizshme ka krijuar pozita monopoli në tregun e shërbimeve celulare në Shqipëri. Hetimet e Autoritetit Kombëtar të Konkurrencës, të cituara edhe në raportin e Komisionit Europian për Telekomunikacionet hedhin hije dyshimi mbi kompaninë Vodafon Albania. “Në Shqipëri, në mars 2013 Autoriteti Kombëtar i Konkurrëncës hapi një investigim të thelluar

Vendimi për bojkotin. Basha: Ende nuk është marrë vendimi

Partia Demokratike ende nuk ka marrë një vendim nëse do të rikthehet në parlament në seancën e fundit të 25 dhjetorit. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndërsa u shpreh optimist se më ndërhurjen e ndërkombëetarëve do të zgjidhet ngërci politik, nuk dha ndonjë datë për rikthim në kuvend. Ndërsa ish numri një i PD-së,

Reforma në drejtësi. Konstituohet komisioni parlamentar

LSI kërkon përfshirjen e presidentit të republikës në realizimin e reformës në drejtësi. Komisioni i posacëm për këtë reformë jetike për vendin, është konstituar sot me mbledhjen e parë, ku i pranishëm ishte edhe kreu i kuvendit Ilir Meta. Meta inkurajoi opozitën të zërë vendin e saj në këtë komision, ndërsa ishte deputeti i LSI

Bojkoti i opozitës. Meta: Koha për mirëkuptim

LSI kërkon përfshirjen e presidentit të republikës në realizimin e reformës në drejtësi. Komisioni i posacëm për këtë reformë jetike për vendin, është konstituar sot me mbledhjen e parë, ku i pranishëm ishte edhe kreu i kuvendit Ilir Meta. Meta inkurajoi opozitën të zërë vendin e saj në këtë komision, ndërsa ishte deputeti i LSI

Kukan në Tiranë. Optimist për rikthimin e dialogut politik. Meta: Koha për mirëkuptim

Europarlamentari, Eduard Kukan ka theksur domosdoshmërinë e rivendosjes së dialogut mes mazhorancës dhe opozitës pas takimit me kryetarin e PD, Lulzim Basha . Takimet e Kukan filluan që në orët e para të mëngjesit në selinë blu. Pas rreth 50 minuta diskutime, Kukan ishte edhe shpresëdhënës për arritjen e një marrëveshje. “Une kam ardhur për

Abuzimet e Vodafone. Kompania celulare me monopolin “club”. Ankesa në 140 “grackë” për vjedhjet pa autor

Vodafone Albania, kompania e telefonisë së lëvizshme ka krijuar pozita monopoli në tregun e shërbimeve celulare në Shqipëri. Hetimet e Autoritetit Kombëtar të Konkurrencës, të cituara edhe në raportin e Komisionit Europian për Telekomunikacionet hedhin hije dyshimi mbi kompaninë Vodafon Albania. “Në Shqipëri, në mars 2013 Autoriteti Kombëtar i Konkurrëncës hapi një investigim të thelluar

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com