Artikujt e Lajme

Denoncimi i korrupsionit. Rama: Denonconi në “kutinë” e shërbimeve

Denoncimi i korrupsionit. Rama: Denonconi në “kutinë” e shërbimeve

“Mirëmëngjes! Sot po Ju vë në dispozicion KUTINE E SHËRBIMEVE PUBLIKE, ku cilido mund të regjistrojë ankesën për një shërbim të vonuar jashtë afatit ligjor. Mos ngurroni të më bëni drejtëpërdrejt me dije problemet tuaja me zyrat e shtetit” – Kryeministri Edi Rama, ka prezantuar sot kutinë e shërbimeve publike, si një mënyrë për të

Raporti për korrupsionin. TIA: Shqipëria dhe Kosova, të fundit në Ballkan

Shqipëria dhe Kosova ndonëse, kanë shënuar progres në perceptimin kundër korrupsionit gjenden ende të fundit në rajon. Organizata Ndërkombëtare “Transparency International” publikoi të mërkurën “Treguesin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2014”, në të cilin janë përfshirë 175 vende. Shqipëria dhe Kosova, janë të dyja në vendin e 110-të. Nga vendi i 116-të Shqipëria është

Gjykata e Lartë. Qeveria, draft-ligj për Këshillin e Emërimeve

Pasi ka rrëzuar 3 herë me radhe dekretet e presidentit të Republikës për emërimin e anëtarëve të Gjykatës së Lartë, shumica i hap udhë ndryshimeve ligjore, për t’i dhënë fund ngërçit mes Presidentit dhe Kuvendit. Mazhoranca ka gati projektligjin me 6 nene për ndryshmet në ligjin për përzgjedhjen e anëtarëvë të Gjykatës së Lartë, që

Ndeshja Shqiperi-Serbi. UEFA rikonfirmon vendimin në “apel”

Komisioni i Apelit pranë UEFA-s nuk i lëviz asnjë presje vendimit të Komisionit të Displinës duke mbajtur në fuqi verdiktin e 23 tetorit. Apeli i Federatës Shqiptare të Futbollit është refuzuar duke lënë në fuqi dënimin e displinës, kështu që konfirmohet hmbja 3-0 në tavolinë dhe masa administrative 100.000 euro. Po ashtu refuzohet edhe Apelimi

Aksioni për energjinë. Bilanci i OSSHEE: Arkëtimet dhe “dorëheqja” e drejtorit

Ish-kreu i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, Arben Seferi i cili një ditë më parë dha dorëheqjen nga posti i administratorit të përgjithshëm të OSHEE-së, në një dalje për mediat prezantoi edhe rezultatet e arritura përgjatë një viti, në krye të këtij institucioni. Në në një kohë kur sektori energjitik ndodhet në krizë, Seferi

Platforma e punësimit. Rama: 81 mijë të punësuar, skemë edhe për sigurimet

Kreyministri Rama, deklaroi se do te vazhdoje pastrimi i skemes se abuzuesve me ndihmen ekonomike, duke theksuar se jane ne shqyrtim 27 mije dosje nga te cilat jane perjashtuar deri tani nga skema 54oo individe me aftesi te kufizuar me qellim shmangien nga politika e lemoshes. Rama cilesoi perqendimin e ndihmes ekonomike ne duart e

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com