Artikujt e Lajme

Reforma në drejtësi. Mazhoranca propozon ngritjen e një komisioni

Reforma në drejtësi. Mazhoranca propozon ngritjen e një komisioni

Pas dy tryezave gjithëpërfshirëse dhe me kundërshtimin e deklaruar të opozitës, maxhoranca ka vendosur të marrë në dorë frerët e reformës në drejtësi duke miratuar në Konferencën e Kryetarëve ngritjen e komisionit të posaçëm që do të drejtojë procesin. Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafaj sqaroi se komisioni, që vjen si propozim i një

Shpërthim në Shkodër. Atentat një ish të dënuari për drogë

Një sasi eksplozivi ka shpërthyer mbrëmjen e së mërkures rreth orës 22.40 në qytetin e Shkodrës. Ngjarja është regjistruar në lagjen “Rus” tek ish dega ushtarake, në katin e trete të një pallati parafabrikat. Sipas hetimeve të para të policisë dyshohet që jane vene mbi 200 gram lende eksploviz në porten hyrëse të banesës së

“Mësues për Shqipërinë”. Sot afati i fundit i aplikimeve

Mësuesit të cilët duan të sigurojnë një vend pune apo të ndryshojnë atë për të shkuar në profilin e tyre, sot kanë afatin e fundit për të aplikuar në portalin “Mësues për Shqipërinë”. Të dhënat zyrtare nga Ministria e Arsimit tregojnë se deri më dje janë regjistruar rreth 6000 mësues punëkërkues, ku interesi më i

Marrëveshja me FMN. Qeveria, “OK” për këstin prej 53 milionë euro

Qeveria shqiptare ka marrë miratimin nga FMN për të marrë këstin prej 53 milionë eurosh. Lëvrimi pritet të kryhet në fund të muajit janar. Reforma në sistemin energjitik ka qënë në qëndër të vëmendjes. Për krerët e ekonomise shqiptare, sfidë është konsolidimi fiscal, përmirësimi i menazhimit të sektori të energjise dhe aktiviteti i ulët kreditues.

Pavarësia e Tiranës. Basha: “Ditë falënderimesh për patriotët”

Bashkia e Tiranës ka përkujtuar ngritjen e flamurit në Tiranë përmes një ceremonie të veçantë, organizuar pikërisht në vendin ku u ngrit ky flamur 102 vjet më parë. Kryebashkiaku Lulzim Basha gjatë fjalës së tij, bëri të ditur se në mbledhjen e radhës së Këshillit Bashkiak do të propozojnë shpalljen e “Ditës së Falënderimit” për

Nishani në “Tonight” Ilva Tare. Presidenti Nishani, apel shumicës. “Fotot e Enver Hoxhës duhet të ndalohen me ligj”. “Të distancohen nga figura e Enver Hoxhës“

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka reaguar për herë të parë në “Tonight Ilva Tare”, për shfaqjen e portreteve të Enver Hoxhës në festimet e 70-vjetorit të çlirimit të atdheut. Duke i cilësuar si provokim të qëllimshëm, kreu i shtetit i kërkoi shumicës të distancohet prej tyre. “Nuk mendoj se ka dy Enver Hoxha. Ka

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com