Artikujt e Lajme

Debitorët e energjisë. Kukës, banorët në radhë për pagesat

Debitorët e energjisë. Kukës, banorët në radhë për pagesat

Vazhdojnë radhët e gjata, në pritje për shlyerjen e detyrimeve ndaj OSHE-së në qytetin e Kukesit. Qytetarët vec pritjes ankohen për faturat e larta të energjisë.Cmimet e larta te faturave kane detyrar pensionistet te marrin edhe borxh ,per te shlyqr detyrimet ndej operatorit te shpërndarjes së energjisë . Protestës së një dite më parë nga

Qeveria në Kosovë. Isa Mustafa nis detyrën si kryeministër

Me një ceremoni shtetërore, por pa shumë të ftuar, Hashim Thaçi i dorëzoi postin e kryeministrit, liderit të lidhjes demokratike të Kosovës Isa Mustafa. Dy liderët, të cilët do të bashkëqeverisin për një mandat 4-vjeçar, kanë parakaluar përpara trupave të Gardës së Kosovës. Ndërkohë, pak më vonë, Mustafa, i zgjedhur në krye të qeverisë falë

Turizmi kulturor. Gjermeni ndjek punimet në kalanë e Krujës

Nga Qyteti i Krujës, ku inspektoi nga afër punimet për rregullimin e zonës turistike të pazarit, ministrja e Turizmit, Eglantina Gjermeni, premtoi më shumë investime për qytetin, në mënyrë që të kthehet në destinacion për turistët. Ky projekt, me vlerë 798 mijë dollarë, financohet nga Fondi Amerikan i Zhvillimit. Ministrja Gjermeni, inspektoi edhe punimet gjatë

Radhët në spitale. MSH: Mjeku i familjes zgjidh problemin

Në ditën botërore të Mbulimit Shëndetësor Universal ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja ka deklaruar se duhet të forcohet sistemi i references, si e vetmja mënyrë per të shmangur rradhët në dyert e spitaleve. Beqja ka pranuar dhe mangesitë qe ka sistemi yne shendetësor per të mbuluar të gjithe territorin e vendit me specializantë, nderkohë që

“Debati në Channel One”. Beteja në luftën kundër korrupsionit

Shqipëria ndoshta ka platformat më të mira për luftën ndaj korrupsionit por niveli në zyrat e shtetit mbetet shumë i lartë. Kjo është arsyeja që sa herë diskutohet për këtë temë, autoritetet e huaja përmendin faktin se deri më sot në Shqipëri nuk është arrestuar asnjë zyrtar i lartë mbi këtë akuzë. Tema e radhës

Hetimet për CIA-n. Shefi i inteligjencës mbron agjencinë

Tre ditë pasi senati publikoi raportin se CIA kishte përdorur teknika të ashpra të marrjes së pyetjeve, drejtori i CIA John Brennan në një deklaratë për shtyp, mbrojti këto teknika, duke i cilësuar si të dobishme në sigurimin e informacioneve të nevojshme. Rasti i Bin Laden. Të burgosurit që iu nënshtruan teknikave të ashpra të

Vjedhja e energjisë. Edhe 5 persona në pranga, 9 në kërkim

Vijon aksioni kunder vjedhjes së energjisë elektrike. Vetëm gjatë ditës së djeshme si rezultat i kontrolleve të kryera në terren në abonentët biznes dhe familjarë, janë evidentuar 19 raste të vjedhjes së energjisë elektrike me 19 autorë. Janë arrestuar në flagrancë 5 persona, janë shpallur në kërkim 9, si dhe ndiqen në gjendje të lirë

Qeveria “Mustafa”. Sot ceremonitë e marrjes së pushtetit

Kryeministri i sapozgjedhur i Kosovës, Isa Mustafa merr sot zyrtarisht detyrën nga kryeministri në largim Hashim Thaçi. Qeveria e Mustafës ka marrë 73 vota “pro”, 38 vota kundër dhe 1 abstenim. Të gjitha ministrat përfshirë edhe kryeministrin do të marrin përmes ceremonive të veçanta detyrat nga ministrat respektivë. Kostoja e pagave të kabinetit qeveritar, ku

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com