Artikujt e Lajme

Video+Foto/ Tensionohet derbi grek, tifozët i vënë flakën stadiumit

Episodet edhe një herë hodhën poshtë futbollin. Derbi “i përjetshëm” midis Panathinaikos dhe Olympiacos në OAKA nuk u mbyll kurrë, pasi atmosfera u bë kaotike dhe e papërshtatshme për të luajtur futboll për shkak të gazit lotsjellës, si pasojë e konflikteve të “mbështetësve të gjelbër” me forcat e policisë. Ndeshja u ndërpre në dy raste,

“Diktatori” Panucci përjashton talentin e kombëtares, fton futbollistin e Superiores

 Thomas Strakosha nuk do të jetë pjesë e kombëtares shqiptare për dy takimet eliminatore ndaj Turqisë dhe Andorës. Vendimi është marrë nga vetë trajneri i kombëtares kuqezi, Christian Panucci që ka vepruar me dorë të hekurt kundrejt portierit të Lazios. Sipas informacioneve, Strakosha ka kërkuar falje te tekniku italian, pasi sipas tij ka humbur avionin

Apeli i Ilir Metës: Kriza të zgjidhet larg pazareve dhe shpërdorimeve të ndonjë ndërkombëtari

Presidenti, Ilir Meta, ka kërkuar prej partive politike të reflektojnë, pasi vendi është në krizë kushtetuese dhe përfaqësimi. Madje, në situatën e krijuar, Kreu i Shtetit ka kërkuar që politikanët të marrin përgjegjësitë e tyre dhe nuk duhet të fshihen pas ndërkombëtarëve, apo pazareve. Presidenti, Ilir Meta, është shfaqur i ashpër ndaj të gjithë partive

Basha lë porositë për protestat dhe zgjedhjet e parakohshme

Kryetari i Partisë Demokratike ka mbledhur kryetarët e degëve në lidhje me vijimsinë e protestave që do të mbahen në çdo qytet, sidomos në ato qytete ku dhe kryeministri ka takimet e tij. “Ishin takime organizative, protestat do të vazhdojnë dhe do të fuqizohennga dita në ditë nga java në javë derisa të realizojmë atë

Dridhet Juventusi, Ronaldo nën hetimin e UEFA-s

Cristiano Ronaldo përfundon nën hetimin e UEFA-s. Është ky lajmi i bujshëm që konfirmohet nga faqja zyrtare në internet e organit më të lartë të futbollit Europian. Në faqen e UEFA-s njoftohet se kundër Ronaldos janë ngritur akuza për “sjellje të pahijshme” në fund të fitores 3-0 të Juventusit kundër Atletico Madrid. Sipas njoftimit, Enti

Raportuesi për Shqipërinë në Bundestag: Edhe qeveria mban përgjegjësi

Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën.  “Kjo nuk është normale. Parlamenti jeton nga debati. I takon qeverisë që të garantojë bashkëpunimin parlamentar”, tha ish-ministri gjerman për DW. Schmidt është që nga fillimi

Minatorët akuzojnë ministren Balluku: Mban pezull statusin

Rreth 6000 minatorë po mbeten peng i miratimit të statusit. Ata fajësojnë ministren e infrastrukturës dhe energjisë Belinda Balluku, e cila sipas tyre po e mban pezull këtë proces. Statusi i minatorëve është një tjetër fushë ku ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë ka harruar angazhimet e saj. Të gjendur sërish përballë vështirësive për mos realizimin

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com