Artikujt e Lajme

Rruga e Kombit sot, qarkullohet me vështirësi nga Kalimashi në Rrëshen

Rruga e Kombit sot, qarkullohet me vështirësi nga Kalimashi në Rrëshen

Rruga e Kombit  vijon të jetë e qarkullueshme me vështirësi teksa reshjet e borës vijojnë intensivisht. Pjesa më problematike është nga tuneli i Kalimashit deri në Rrëshen. Në hyrje të qytetit të Rrëshenit është vendosur policia rrugore e cila këshillon mjetet e tonazhit të rëndë që të përdorin zinxhirë por edhe të lëvizin me kujdes

Shkarkohet nga detyra kryegjyqtari i Shkodrës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkon nga detyra kryetarin e Gjykatës së Shkodrës, Arben Zefi. Kryetari i Gjykatës së Shkodrës, Arben Zefi u përball të martën me akuza për fshehje pasurie dhe përfshirje në korrupsion në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese e përbërë nga Firdes Shuli kryesuese, Roland Ilia, relator dhe Etleda Çiftja, anëtare e

Arrestimi për favore seksuale dhe ryshfet, KLGJ mblidhet për gjyqtarin Hysi

Këshilli i Lartë Gjyqësor do të mblidhet sot në një mbledhje urgjente për gjyqtarin e Gjykatës së Shkallës së Parë Fier  Roland Hysi, i arrestuar një ditë më parë nga policia pas denoncimit se kërkonte favore seksuale dhe ryshfet. KLGJ pritet të pezullojë gjyqtarin, teksa 50-vjeçari do të dalë nesër para Gjykatës së Krimeve të

Tension në fakultetin e Juridikut

Tension në fakultetin e Juridikut. Rojet e fakultetit nuk lejojnë studentë të tjerë të futen brenda. Kjo shkakton debat mes studentëve dhe rojeve të godinës.

Studentët ngujohen nëpër fakultete, Ora News sjell videot çfarë po ndodh brenda

Studentë të fakultetit të Juridikut, Ekonomikut, Histori- Filologjisë janë ngujuar në ambientet e brendshme të universiteteve të tyre. Ata shprehen të vendosur se nuk do të largohen deri në realizimin e plotë të kërkesave të tyre. Gjithashtu nuk përjashtojnë grevën e urisë. “Nuk ka kthim pas” tha një student për mikrofonin e Ora News. Gazetarja

Shkodra nën pushtetin e borës për ditën e dytë, reshjet vijojnë dendur

Reshjet e borës vijojnë në të gjithë territorin e  bashkisë së Shkodrës. Gazetari i Ora News Bepin Kolvata informon sot paradite (ora 10:40) se reshjet nuk janë ndërprerë prej ditës së djeshme dhe vijojnë pa pushim. Në Malin e Shoshit trashësia e borës arrin në 80 cm. Mësohet se rruga drejt Thethit është e pakalueshëm

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com