Artikujt e Lajme

Rama-grave të Beratit: Mos i lini burrat në protestat e Monikës, Luli do flinte deri 2021

Rama-grave të Beratit: Mos i lini burrat në protestat e Monikës, Luli do flinte deri 2021

Kryeministri Edi Rama, u bëri thirrje grave të Beratit që të mos lejojnë burrat e tyre të shkojnë në protestën e opozitës të shtunën që zhvillohet në Tiranë. Ai shtoi se organizatore e protestave ishte Monika se po të ishte për Lulzim Bashën do të flinte gjumë deri në vitin 2021. Rama: “Ato teoritë që

Basha mesazh ambasadës amerikane: Protesta nesër do hyjë në histori

Kryetari i PD-së Lulzim Basha i bëri thirrje ambasadave të ishin palë me vlerat e demokracisë dhe jo palë me parti.  “Asnjëherë nuk komentoj deklaratat e Ambasadave. Por meqë më pyetët kam një sugjerim. Nuk i kërkoj të jenë palë me asnjë person në Shqipëri apo parti por  i kërkoj të jenë palë me vlerat

Rrugët pa fonde, në prag dështimi projektet në infrastrukturë

Një ndër projektet më të rëndësishme të infrastrukturës rrugore Thumanë-Kashar ka mbetur në harresë. E njëjta situatë është edhe për kalimin e fondit në rehabilitimin e Kampusit Universitar. Edhe pse kanë kaluar rreth 2 muaj nga anulimi i tenderit, ministrja Belinda Balluku nuk ka dhënë asnjë informacion për veprimet e mëtejshme apo për paratë që

Izolimi i të burgosurve, sistemi “41 BIS” nuk ka gjetur zbatim ende

Edhe pse ka hyrë në fuqi prej më shumë se një muaji, sistemi “41 Bis”, për izolimin e të burgosurve ende nuk është vënë në zbatim. Shkak është bërë vonesa në ngritjen e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, pasi do të jenë drejtuesit e këtij institucioni që do të hartojnë kërkesën për të dënuarit që mund

Ibrahimi ankesë amerikanëve: KLP-së i duhet një godinë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka paraqitur me shqetësim tek partnerët ndërkombëtarë mungesën e ambienteve të punës për këtë institucion. Kryetari i KLP-së, Gent Ibrahimi, ka pritur në një takim përfaqësuesit e Byrosë Ndërkombëtare të Zbatimit të Ligjit dhe Luftës ndaj Drogës. Ibrahimi u tha përfaqësuesve të projektit të Departamentit të Shtetit se mungesa e

Familja Llapaj pranon ofertën: Të më kalojë lekët në bankë, iki brenda 10 orëve

Situata e tensionuar që u krijua në banesën në zonën e “Petro Ninit”, ka ngritur sërish pretendime mes palëve. Pronari i truallit, Aleksandër Gavoçi, ndërsa sqaron për dokumentacionin e pronës, thotë se ka bërë disa përpjekje për të arritur një  marrëveshje, gjë që është refuzuar nga banorët. Nga ana tjetër, familjarët të njohur me këtë

Ju njohim me Blertën: Dje mbrojti pronën. Efektivja e Shqiponjave sot u pezullua

Blerta Dervishi, efektivja e policisë pjesë e patrullës së posaçme të “Shqiponjave” është pezulluar përkohësisht nga puna, me arsyen se ka kundërshtuar përmbaruesit në ekzekutimin e vendimit të gjykatës duke mbrojtur shtëpinë e saj. Përplasja mes banorëve dhe policisë e përmbaruesve solli dhe shkarkime në policinë e Tiranës, ku u lirua nga detyra drejtori, Kastriot

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com