Artikujt e Lajme

Nis muaji i Ramazanit, besimtarët: Afrohuni në rrugën e Zotit!

Prej ditës së hënë besimtarët myslimanë kanë nisur muajin e agjërimit, i cili përfundon më 5 qershor. Ymer Aga është një nga besimtarët që e ka nisur ditën e parë të Ramazanit me faljen në xhami. Ai agjëron prej 43 vitesh, duke privuar veten nga ushqimi dhe uji, në emër të dashurisë dhe mirënjohjes ndaj

Rrefimi i gjeneral Parllakut: Vrava dy gjermanë, robër lufte se nuk kisha ku t’i lija

Rrahman Parllaku, gjenerali 100 vjeçar në një intervistë për gazetarin Roland Qafoku në emisionin Debati në Channel One tregon detaje nga jeta e tij dhe çfarë mendon për figura politike që kanë luajtur rol kyç në historinë e Shqipërisë Zoti Parllaku, sëpari  gëzuar 100 vjetorin e lindjes dhe ju uroj shëndet Rrahman Parllaku: Faleminderit! Zoti Parllaku

Aksident në Peqin, 1 i vdekur dhe 2 të plagosur nga përplasja e makinave

Një aksident rrugor ka ndodhur në aksin Peqin-Elbasan. Ngjarja u shënua gjatë orëve të mesditës ku dy automjete janë përplasur në kryqëzimin e Gjocajt dhe për pasojë ka humbur jetën një person dhe janë plagosur dy të tjerë. Identiteti i viktimës nuk dihet ende, ndërsa dy të plagosurit janë identifikuar si Ismail Hoxhallari dhe Gëzim

Ekspertiza mjekoligjore konfirmon: Viktima në Tapizë është Admir Murataj

Ekspertiza mjeko-ligjore ka dorëzuar aktin e vdekjes së Admir Murataj në Prokurori. Sipas ekspertizës, Murataj është vrarë nga një plumb dhe  se gjurmët e gishtave të viktimës tek ura e Tapizës korrespondojnë me atë të Admir Muratajt. Një ditë më parë, Gjykata e Krimeve të Rënda shty seancën gjyqësore për një 14 maj për shkak

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com