Artikujt e Lifestyle

“Interneti ndonjëherë është burim dhune, madje edhe në rrjetet katolike”, e thotë vetë Papa Françesku

“Interneti ndonjëherë është burim dhune, madje edhe në rrjetet katolike”, e thotë vetë Papa Françesku

“Interneti mund të kthehet në një burim dhune”. E thotë Papa Francesku, në një deklaratë të tij drejtuar katolikëve, duke shtuar “Edhe të krishterët mund të jenë pjesmarrës në këto rrjete dhune  verbale. Madje edhe në mediat katolike mund të kalohen kufijtë, tolerohen shpifjet dhe denigrimi. Format e komunikimit të shpejtë mund të jenë një

Njihuni me ‘kukullën’ e jetës reale, nuk ka bërë asnjë operacion plastik

“Kukulla” e jetës reale shpenzon deri në një orë në ditë për tu transformuar si personazhet e saj të preferuar në filmat e animuar. Serenity Elara nga Kievi, Ukrainë përdor rrjetin e saj social Instagram për të treguar veshjet e saj dhe stilmin e flokëve si kukulla. Një nga personazhet e saj të preferuara është

Elefanti shtyp për vdekje burrin

Ky është momenti i tmerrshëm kur një burrë gjeti vdekjen nga një elefant i zemëruar, i cili sulmoi disa burra. Pamjet filmike kapën tërbimin vdekjeprurës të kafshës në Kerala, një shtet jugor në  Indi. Në fillim të videos, grupi i njerëzve që rrethojnë elefantin, në atë që duket sikur një tempull, i bërtasin kafshës. Papritmas,

U hodh nga kati i gjashtë për ti shpëtuar përdhunuesit, arrestohet modelja

Një modele është në paraburgim për shkak se u hodh nga kati i gjatë i dhomës së hotelit për ti shpëtuar një burri që ishte përpjekur për ta përdhunuar e vrarë. Ekaterina Stetsyuk theu shtyllën kurrizore kur i mbjetoi për mrekulli rënies nga kati i 6-të pasi refuzoi që të kryente marrëdhënie seksuale më një

E tmerrshme, balerina bie nga krahët e partnerit gjatë kërcimit

Partnerja e Max Evans në Dancing On Ice, Ale Izquierdo është dërguar në spital pasi u rrëzua nga krahët e tij gjatë provave për kërcim. Kampionja meksikane e patinazhit shihet duke kapur kokën e saj në ankth dhe u shtri me shpinë pas rënies nga krahët e Max. Mjekët thanë se 30 vjeçarja ka nexojë

Histori e pabesueshme/ Mesazhi në një shishe që udhëtoi për 30 vjet

Ishte një udhëtim që zgjati dhjetëra vjet. Një mesazh në një shishe të hedhur në oqean nga klasa e dytë në Skoci u kthye në Florida pas Uraganit Irma, më shumë se 30 vjet nga momenti që dërgua. Shënimi i pa datë u vulos në një shishe plastike dhe lexonte: “Ne po i mësojmë të

Kjo shkollë përcakton sa duhet të jetë gjatësia e thonjve

Përpjekja e një shkolle për të futur rregulla për gjatësinë e thonjve është quajtur “qesharake” nga prindërit. Shkolla Rawlett, në Tamworth, Staffordshire, ka nxjerrë ‘legjislacionin e thonjve ‘ ku është caktuar gjatësia dhe ngjyra e thonjve të nxënësve. Gjatësia e thonjve duhet të jetë 1.5cm dhe ngjyrat duhet të jenë “neutrale”. “Pas disa diskutimeve me

Arrestohet grupi i turistëve për “vallëzim pornografik”

Pesë burra britanikë janë në mesin e një grupi turistësh të rinj që janë ndaluar nga policia në Kamboxhia, pasi ata thuhet se u fotografuan duke u angazhuar në “vallëzim pornografik” në një bar lokal. Grupi i tetë burrave dhe dy grave, që janë nga moshat 19 deri në 35 vjeç, janë nga Britania, Kanadaja,

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com