Artikujt e Lifestyle

Gjykata nuk e lejon të abortojë, 10-vjeçarja e përdhunuar sjellë në jetë fëmijën

Gjykata nuk e lejon të abortojë, 10-vjeçarja e përdhunuar sjellë në jetë fëmijën

Një vajzë 10 vjeçe, viktimë e përdhunimit e cila nuk e lejua që të abortonte nga Gjykata e Lartë Indiane, ka sjellë në jetë foshnjen e saj. Ajo u shtrua në spital mëngjesin e sotëm (17 gusht) dje nëpërmjet seksionit C në një nga spitalet qeveritare në Chandigarh, pasi kockat e saj të legenit nuk

Humbet unazën me diamant, e gjen pas 13 vitesh

Një grua kanadeze ndërsa shkoi të merrte karrota në kopshtin e saj ka marrë edhe diçka ekstra, një unzaë diamanti të cilën e kishte humbur 13 vite më parë. Mary Grams ishte shumë e mërzitur kur humbi unazën ndërsa zhvillohej një damsë në fermë e saj në Alberta në vitin 2004. Por 84-vjeçarja ia kishte

I dehuri përpiqet ti japë qumësht ariut, reagimi i tij ka qenë i tmerrshëm

Një ari ka kafshur në krah një burrë të dehur që po përpiqej ta ushqente me qumësht. Andrey Sakharovsky u sulmua nga ariu në një kafene ruse në rrugë , në Irkutskut, Siberi. 42-vjeçari u dërgua menëherë në spital. Edhe pse i dehur, stafi i kafenesë i shiti atij qumësht për t’ia hedhur tre arinjve

Episodi i “Game Of Thrones” transmetohet gabimisht

Episodi i rradhës i Game of Thrones është transmetuar gabimisht para kohe nga HBO Spain, katër ditë përpara datës së parashikuar. Abonentët spanjollë arritën që të shikonin episodin e gjashtë të filmit që po thyen rekorde përreth një orë përpara se të hiqej nga transmetimi. Por ishte mjaftueshëm në dispozicion që të shpërndahej në internet

Krokodili i zë rrugën makinës, shihni çfarë bën shoferi

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Australi kur një krokodil i ka zënë rrugën një shoferi, i cili i bie borisë në mënyrë që krokodili të lëvizë nga vendi. Një video e publikuar nga Daily Mail  ka kapur momentin kur një makinë e kuqe detyrohet të ndalojë në mes të një rruge të përmbytur

Turistët e nxjerrin nga uji për të bërë selfie, ngordh delfini i vogël

Një delfin i vogël ka ngordhur pasi disa pushues e kanë nxjerrë nga deti për të bërë selfie në një plazh të mbushur me turistë. Delfini, i gjinisë femër, humbi nënën dhe u bllokua në ujërat e cekët në brigjet e Spanjës jugore. Turistët e kapën atë dhe e nxorrën nga uji për të bërë

“Game of Thrones” të çmendur pas serialit edhe në Shqipëri

Ndonëse jemi ende në sezonin veror, për fansat e Game of Thrones tashmë dimri ka ardhur. U desh të kalonin 6 sezone për të provuar që Ned Stark kishte të drejtë kur thoshte se “Dimri po vjen”. Një botë feudale, ku 7 mbretëri luftojnë për Fronin e Hekurt. Intriga politike, strategji për të goditur armikun,

Kthehu këtu! Burrat ndjekin pas makinën që po përpiqet të arratiset

Tre burra në Rusi e kanë gjetur veten duke vrapuar pas makinës së tyre e cila kishte nisur të ecte me shpejtësi pa shofer. Në videon e filmuar në Tymen, më 7 korrik, tregon burrat që po ndjekin me vrap makinën pa shofer në rrugë, në përpjekje për tu futur brenda saj dhe nuk dihet

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com