Artikujt e Showbiz

Çmimet “Oscar”. Triumfon filmi “Birdman”

Çmimet “Oscar”. Triumfon filmi “Birdman”

Shkoi ashtu siç ishte parashikuar. Filmi “Birdman” i Alejandro Gonzales Inarritu shkëlqeu mbrëmjen e çmimeve “Oscar”. Filmi ka fituar 4 çmime, nga 9 kategori, ku ishte nominuar: ‘Filmi më i mirë’, ‘Regjia më e mirë’, ‘Skenografia më e mirë’ dhe çmimi i fotografisë për Emmanuel Lubezki. Përmes ‘Twitter’-it, regjisori ia dedikoi çmimin miqve të tij

Moda në Nju Jork. Koleksion me veshje të frymëzuara nga uji

Stilitstja Carolina Herrera, dashurinë për ujin e ktheu në një koleksion të mrekullueshëm prej 46 pjesësh për “Mercedez Benz Fashion Week”, në Nju Jork. “Koleksioni bazohet në gjithçka që ka të bëjë me ujin, si: shiu, dallgët e detit, liqenet dhe lumenjtë” – tha Herrera. Pavarësisht strukturës së rënduar të veshjeve, stilistja ishte kujdesur që

Lady Gaga i jep fund beqarisë

Këngëtarja me famë botërore, Lady Gaga, nuk ka mundur t’i rezistojë sharmit të aktorit dhe modelit Tailor Kinney, i cili i ka kërkuar të martohet, ditën e Shën Valentinit. Në një postim në “Instagram”, Lady Gaga ka postuar një fotografi ku shihet një unazë me diamant në forme zemre. Lady Gaga u bë e famshme

“The daily show”. Largohet legjenda e humorit, Jon Stewart

Komedianin Jon Stewart, nuk do ta shohim të drejtojë programin satirik “The Daily Show”. Në deklaratën e presidentit të “Central Comedy”, shkruhej: “Përmes zërit të tij unik dhe vizionit, “The Daily Show” është kthyer një guru kulturor për miliona admirues dhe platformë e pashembullt për komedinë politike në vitet që do të vijnë”. 52-vjeçari ka

“Pesëdhjetë hijet e Grejit” ngjall dyshim te protagonistja, Dakota Johnson

Me gjithë famën e garantuar, falë rolit në filmin e “nxehtë”, ‘Pesëdhjetë hijet e Grejit’, Dakota Johnson nuk është aq e sigurt, nëse ky rol ishte i duhuri për karrierën e saj. – “Kam shumë dyshime mbi zgjedhjen që kam bërë. Edhe tani, ka momente kur them, se çfarë dreqin bëra!..” – është shprehur 25-vjeçarja,

“Grammy Awards”: 4 çmime për Sam Smith

Sam Smith është triumfuesi i edicioni i 57-të, në “Grammy Awards”, mbajtur mbrëmë në Los Angelos. Këngëtari Sam Smith, triumfoi duke fituar 4 çmime, si: “Albumi më i mirë pop”, “Artisti i ri më i mirë”, kënga e vitit dhe rekordi i vitit. Sam Smith, la pas këngëtaren e famshme Beyonce, fitoi tre çmime: “Performanca

Festivali i filmit. Berlini, porta për një “Oscar”

Festivali i filmit në Berlin, do të jetë edhe një “minitest” për produksionet kinematografike përpara se të përballen me edicionin “Oscar”. Një arsye e mirë, për të fituar mbi kritikat. Cdo film nga Terrence Malick është një event. Sidmos kur actor kryesor është Cate Blanchett, ku inkurajon vajzat nga Hollyëood. Në dramën romantike, luan edhe

“Sun is shining” – Përkujtohet ditëlindja e legjendarit, Bob Marley

Bob Marley është një ikonë e muzikës rege dhe lideri shpirtëror për vendlindjen e tij, Xhamajkën. 6 shkurti, është dhe data e lindjes së tij dhe nëse do të ishte gjallë, sot do të mbushte plot 70 vjeç. Bob Marley, humbi jetën 34 vjet më parë dhe është cilësuar si i pari yll i muzikës

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com