Artikujt e Showbiz

Zbuloni nominimet e Bafta Film Awards 2019

Është publikuar lista e plotë e të nominurave për çmimet British Academy Film Awards. Nominimet u njoftuan në Londër sot (9 janar). BAFTA udhëhiqet nga “The Favourite” që ka marrë 12 nomimine. Pas saj qëndron “Bohemian Rhapsody,” “First Man,” “Roma” dhe “A Star Is Born”  me 7 nominime. Ndërsa ceremonia e ndarjes së çmimeve do

Margot Robbie do luajë rolin e kukullës ikonë, Barbie në filmin e ri

Margot Robbie do të shkëlqejë si Barbie në filmin e ri rreth kukullës ikonë. Ylli i ‘The Wolf Of Wall Street’ dhe ‘Suicide Squad’ gjithashtu do jetë producente e projektit të madh, që do vijë si bashkëpunim midis studios së filmit të Hollywood, Warner Bros dhe prodhuesit të lodrave Mattel. 28-vjeçarja tha se ishte e

“Je si lopë dhe e shëmtuar”, ja përgjigjja perlë e Fifit

Fifi është një këngëtare që ka arritur sukses në tregun muzikor shqiptar. Ajo ka sjellë hite dhe është shumë e dashur për publikun. Por herë pas herë është ngacmuar për shkak të peshës së saj. Dhe këngëtarja ka reaguar nga të gjithë njerëzve që e kritikojnë për pamjen e jashtëme. Fifi është shprehur se ndihet

Kevin Spacey del në gjykatë për t’u përballur me akuzën për ngacmim seksual

Aktori Kevin Spacey ka dalë në gjykatë për tu përballur me një akuzë për ngacmim seksual. Avokatët e ylli të Hollywood kërkuan pafajësinë e Kevin gjatë seancës gjyqësore në shtetin amerikan të Masaçusetsës. Fituesi i dy Oskar akuzohet për sulm seksual ndaj një adoleshenti, pasi e dehu në një bar në Nantucket më 2016. Akuza

Robert De Niro sulmon sërish Trump: “Ëashtë një rracist i vërtetë”

Aktori i famshëm Robert De Niro është bërë një nga kritikët më të zëshëm të Donald Trump. Aktori iu është referuar presidentit amerikan si një rracist i vërtetë dhe një supernarçist i bardhë. Në një intervistë për The Guradian u shpreh: “Jam i moshuar tani dhe shqetësohem për atë që po ndodh. Kur sheh dikë si

E akuzoi për ngacmim seksual, Mariah Carey arrin marrëveshjen me ish-menaxheren

Ylli i popit Mariah Carey ka arritur një marrëveshje me ish-menaxheren e saj, Stella Bulochnikov Stolper që e akuzoi për ngacmim seksual. Sipas avokates së Stellës, çështja është mbyllur. Stella ishte menaxherja e këngëtares për 3 vite, deri në nëntor 2017. Dhe ajo e akuzoi ylli e popit se ka ecur nudo në prani të

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com