Artikujt e Sport

Jorge Higuain “thumbon” Perez, zbulon të vërtetën e largimit të sulmuesit nga Reali

Jorge Higuain “thumbon” Perez, zbulon të vërtetën e largimit të sulmuesit nga Reali

Babai i Gonzalo Higuain ka menduar të ndez sfidën mes Juventusit dhe Realit të Madridit, ku në një intervistër për “Cadena Ser” Jorge Higuain ka pohuar se ishte pikërisht dëshira e presidentit të “Galaktikëve”, Fiorentino Perez për ta larguar sulmuesin nga “Santiago Bernabeu” dhe jo dëshira e djalit të tij. “Më dhembi shumë kur ai

Dhunë në ndeshjen Delvina-Butrinti, goditet gjyqtari

Ndeshja Delvina-Butrinti është shënuar me incidente, duke u ndërprerë në minutën e 15-t për shkak se është goditur gjyqtari i ndeshjes. Sipas informacioneve, gjyqtari i ndeshjes K. Cjapi është goditur nga futbollistët e Delvinës dhe stafi drejtues. Më pas, tifozët e Delivës kanë tentuar të futen në fushën e lojës por janë penguar nga policia.

Napoli vazhdon marshimin drejt titullit, mposht Milanin

Napoli nuk ka gabuar as këtë herë në Seria A. Të besuarit e Maurizio Sarrit kanë mposhtur Milanin me rezultatin 2-1 duke vazhduar kështu marshimin drejt titullit kampion. Goli i parë në takim u shënua me anë të Lorenzo Insignes në minutën e 33-të pas asistimit të bukur nga Jorginho. Italiani humbi edhe një tjetër

Atletiko dhe Reali vetëm një “X”, Barcelona në +10

pektakël, raste dhe djersë. Në “Metropolitan Wanda” u shikua gjithçka përvecse golit. Kryesfida e javës së 12-të në LaLiga luhej në Madrit, ku Atletiko e Madridit priste “rivalët” e urryer të qytetit Realin e Madridit. Një ndeshje e luftuar deri në sekondat e fundit, por që në fynd prodhoj një rezultat të bardhë pa gola,

Arsenal “mbret” i Londrës, mund 2 me 0 Tottenham

Arsenali ka arritur të marrë një fitore të pastër 2 me 0 ndaj rivalit të qytetit Tottenham. “Topçinjtë” e nisën mjaft mirë takimit duke rrëzikuar shpesh portën e Hugo Loris. Goli i parë erdhi  falë një goditje dënimi nga rreth 25 metra, ku Ozil shërbeu në zonë “patriotin” e tij, Shkodran Mustafi, me lojtarin me

Dortmund harron të fitojë, mundet dhe nga Shtutgard

Dortmund ka pësuar humbjen e tretë rrjesht në kampionatin gjerman. Verdhezijtë e Peter Bosz humbën në transfertën e Shtutgardit me rezultatin 2 me 1. Goli erdhi që në minutën e pestë të takimit me anë të sulmuesit së vendsve Okolo,  që përfitoi nga një gabim i  mbrojtësit Bartra dhe portierit Burki për të dërgua topin

Treshja sulmuese më “vrasëse” në Europë, ja kush kryeson!

Askush nuk i ka shkuar mendja por treshja e sulmit të Lyonit ka shënuar më shumë gola në 5 ligat më të mëdha evropiane. Fekir, Mariano dhe Depay krysojnë këtë listë me 26 gola në total ndërsa në vendin e dytë pozicionohet treshja e ëndrrave Mbappe, Neymar, Cavani me 24 gola. Pas 11-javëve në ligat

Messi premton: Ja çfarë do të bëj nëse Argjentina fiton Botërorin

Lionel Messi ka bërë një premtim interesant nëse Argjentina fiton Botërorin “Rusi 2018”. Ylli i Barcelonës ka premtuar se do të bëjë rreth 70 kilometra rrugë me këmbë, nëse Argjentina fiton Botërorin. “Nëse e fitojmë Kupën e Botës, premtoj se do të eci në këmbë nga Rosario në San Nicolas”, ka thënë 30-vjeçari për “TyC

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com