Artikujt e Të tjera

Nxitja e turizmit e kulturës, Ylli Ndroqi: Strategji, investime serioze

Kthimi i Shqipërisë në destinacion turistik jo vetëm për vendet e rajonit por dhe më gjerë, si dhe nxitja me investime konkrete në këtë sektor, ishte qëllimi i organizimit të një tryeze të veçantë dhe të munguar deri më tani nga Shoqata e Konsujve të Nderit. Nën drejtimin e Presidentit Ndroqi, konferenca e tretë e

Abud: S’mund të kishim Konsull më të mirë se Ndroqi për Meksikën

Juan José Guerra Abud është zyrtarisht Ambasadori i Meksikës për Shqipërinë, jo rezident, me seli në Romë të Italisë. Me dorëzimin e letrave kredenciale Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ambasadori i Meksikës u dekretua për mandatin e tij diplomatik. Një vizitë të rëndësishme Ambasadori Guerra Abud e zhvilloi në atë që konsiderohet tokë meksikane, ambjentet

Tiranë, Ambasada e Kuvajtit në Tiranë pritje me rastin e ditës së Pavarësisë dhe Çlirimit

Shteti i Kuvajtit celebron përvjetorin e 25 të çlirimit dhe 55-vjetorin e Ditës Kombëtare. Me këtë rast, ambasada e Kuvajtit në Shqipëri, ka organizuar një pritje të veçantë, ku merrnin pjesë personalitete të larta, Zv/kryeministri Niko Peleshi, ministra, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ish-kryeministri Sali Berisha si

Publikohen personazhet e vitit, nga: www.dielli.al

Media Online www.dielli.al, ka vlerësuar presidentin RTV Ora News dhe Channel One, si personazhin e vitit, për suksesin e arritur në fushën e biznesit dhe të medias. Në sondazhin e publikuar, zoti Ndroqi është votuar nga më shumë se 5,500 përdorues të faqes ‘Dielli.al’, për investimet në median vizive dhe profesionalizëm në përcjelljen e informacionit.

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com