Artikujt e Vendi

Berisha: Italia solli përgjimet që implikojnë Ramën e ministrat me bandën Avdylaj dhe Ndokaj

Berisha: Italia solli përgjimet që implikojnë Ramën e ministrat me bandën Avdylaj dhe Ndokaj

Ish kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në facebook deklaron se agjencitë e huaja kanë goditur bandën e elektorale të qeverisë, Advylaj dhe klanin kriminal të Ndokës që ka lidhje të ngushtë me Ramën, Gjushin Po kështu thuhet se në dosjet e ardhura nga Italia dhe Gjermania ka qindra kilometra regjistrime bisedash qe provojne lidhjet

Cërrik, banesa përfshihet nga flakët

Një banesë është përfshirë nga flakët në fshatin Gostim të Cërrikut Gjatë përpjekjes për të shuar zjarrin është lënduar lehtë pronari banesës me iniciale R.S, i cili është dërguar në spital për të marrë ndihmën mjeksore. Dyshohet se shkaku i zjarrit është një bombul e vogël gazi. “Nga hetime paraprake dyshohet se zjarri ka ardhur

Laboratori heroinës në Has, të arrestuarit mbërrijnë në Gjykatën e Kukësit

Të arrestuarit në lidhje me laboratorin e heroinës në Has kanë mbërritur në Gjykatën e Kukësit për tu njohur me masën e sigurisë. Më 19 tetor në pranga ranë Xhavit Shuti, Mustaf Shuti, Anila Shuti, Flamur Bisho Çela dhe Vehbi Barushi ndërkohë gjatë ditës së djeshme u bë arrestimi i një biznesmeni turk në fushën

Prela paralajmëron: Do ketë goditje të tjera

Drejtuesja e Prokurorisë së Krimve të Rënda paralajmëron se së shpejti do të ketë goditje të tjera të veprimtarisë së korrupsionit në instituticionet shtetërore. Donika Prela tha gjatë një deklarate për shtyp se: Nga hetimet ka rezultuar se ka të dhëna për veprimtari të kundraligjshme si korrupsion në disa instituticione shtetërore si në Bashki të vendit,

Megaoperacioni “Volvo 4”: Goditën 4 grupe kriminale, arrestime në 12 qytete

Plot 1500 forca policie, dhe forca speciale morën pjesë në megaoperacionin e madh për shkatërrimin e 4 grupeve kriminale. Operacioni i koduar “Volvo 4” u shtri në 12 qytete dhe  janë goditur anëtarët e 4 grupeve të skeduara kriminale. Drejtori i Pergjithshme e Policise se Shtetit, dhe drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda Donika

Laboratori i heroinës në Has, të arrestuarit dalin sot para gjykatës

Do të dalin sot para gjykatës së Kukësit personat e arrestuar në lidhje me laboratorin e heroinës në Has. Më 19 tetor në pranga ranë Xhavit Shuti, Mustaf Shuti, Anila Shuti, Flamur Bisho Çela dhe Vehbi Barushi ndërkohë gjatë ditës së djeshme u bë arrestimi i një biznesmeni turk në fushën e tekstileve Emri i

Klement Balili dhe Lul Berisha i shpëtojnë arrestimeve të së dielës

Ora News zbardh detaje të operacionit që u ndërmor mbrëmjen e së dielës, 21 tetor,  ku objektivi ka qenë Klement Balili. Njësitë speciale të policisë kanë ushtruar kontrolle në banesat e fshatit Sjtar të Delvinës ku dyshohej se fshihej i konsideruar si Escobari i Ballkanit, por personi në kërkim nuk është gjetur. Mësohet se policia

Arrestohet Altin Isaraj, vëllai i drejtorit të Transportit Rrugor

Gjatë operacionit të arrestimeve të së dielës në pranga ka rënë dhe  Altin Isaraj, vëllai i Drejtorit të  Përgjithshëm të Shërbimeve të Transportit Rrugor 47 vjeçari  është arrestuar për “trafikim të armëve dhe municioneve” dhe shpërndarje të lëndëve narkotike” “Më datë 20.10.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi A.I. vjeç 47, banues në Tiranë, për veprat

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com