Gjesti ndaj tifozëve, UEFA dënim drastik për Cristiano Ronaldon

Komiteti i Kontrollit dhe Disiplinës i UEFA-s ka falur yllin e Juventusit, Cristiano Ronaldo.

Në vendimin e marrë pak minuta më parë, ky Komitet e ka gjobitur me 20.000 euro portugezin, për gjestin e tij në stadium pas takimit të kthimit Juventus-Atletico Madrid për raundin e 1/8-ave të Ligës së Kampionëve.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë tregoi organin gjenital të tij drejt tifozëve spanjoll, pasi tripletës që i dha kualifikimit torinezëve për në raundin çerekfinal të Champions League.

Një dënim i ngjashëm me atë ndaj Diego Simeone, që bëri të njëjtin veprim në ndeshjen e parë ndaj Juventusit, dhe u gjobit me të njëjtën shifër, 20.000 euro.

Në këtë mënyrë, Ronaldo do të jetë i gatshëm për bardhezinjtë në takimin e parë çerekfinal kundër Ajax-it.

*

*

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com