Live/ Belgjika nuk di të ndalet, Hazard realizon dopietën personale (VIDEO)

Po luhet takimi Belgjikë-Tunizi, ndeshje kjo e vlefshme për Grupin G të Kupës së Botës. Momentalisht rezultati i takimit është në shifrat 4-1 në favor të belgëve. Me këtë rezultar Belgjika mban vendin e parë me 6 pikë ndërkohë që Tunizia mbetet në vendin e 4-t me 0 pikë.

“Live” te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

51′ Hazard perfiton nga hapesirat ne mbrojtje, realizon dopieten personale dhe te katertin per Belgjiken

46′ Nis pjesa e dytë

45+4′ Meunier tregon klas, sherben per Lukaku qe shenon dhe te tretin per Belgjiken18′ Reagon Tunizia, Bronn devijon sakte me koke nje krosim, duke ngushtuar rezultatin16′ Belgjika nuk permbahet. Mertens sherben per Lukaku qe ne hyrje te zones leshon nje goditje te forte qe ndalet ne rrjete5′ Hazard rrezohet ne zone dhe arbitri kryesore akordon penallti. Ekzekutimin e merr persiper Hazard qe nuk gabon. 1-0 per Belgjiken. 

1′ Nis takimi

Formacioni zyrtarë:

*

*

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com