“Lulet e pranverës” dalin pamjet e operacionit të arrestimeve në Vlorë e Itali

Publikohen pamjet e operacionit “Lulet e Pranverës” që çoi sot në arrestimin e 20 personave ndërsa 7 janë të shpallur në kërkim.

Operacioni i arrestimeve u ndërmor në Shqipëri dhe në Itali njëkohësisht. Në Vlorë sot u arrestuan 6 persona ndërsa 11 të tjerë u arrestuan në Itali

Hetimet- Gjatë dy viteve hetim janë ekzekutuar 26 operacione sekuestrimi të rreth 8 tonë e gjysmë marijuanë e 10 kg kokainë e heroinë si dhe mjaft armë e municione. Janë arrestuar në flagrancë 36 persona e janë vënë nën hetim të lirë 90 persona të tjerë.

Në Shqipëri janë arrestuar sot, 12 shkurt

1-Denis Pashaj 33 vjeç lindur në Shijak
2-Kristjan Llanaj alias Nuredinaj 36 vjeç   alias (Cidhe)
3-Luka Beqiraj, alias Kriols 32 vjeç., lindur në Vlorë
4-Arbnor Xhimaj, ose Hoxhaj 34 vjeç (alias Arsi ose bjondi), lindur në Vlorë
5-Bilal Kabello 34 vjeç  (alias Bibla),
6-Kujtim Elmazi 58 vjeç, (alias Khek), lindur në Vlorë

Në Itali janë arrestuar sot 12 shkurt:

1-Dorian Alikaj 34 vjeç (alias fshatari, ose Dori), lindur në Shqipëri
2-Altin Avduramani 46 vjeç lindur në Vlorë me banim Castro
3-Ajet Çepaj 50 vjeç
4-Klaudio Fani 34 vjeç, alias Klodi, lindur në Fier
5-Artur Malo 35 vjeç   alias Mucaj Artur lindur në Shqipëri
6-Raul Zenunaj 40 vjeç  (alias Babo ose Babush), lindur në Vlorë
7-Giancarlo Desimone
8-Gianfranco Conestabile
9-Salvadore Santoro
10-Francesco Tarantini
11-Giuseppe Vanatagiato

Ne kerkim ose tashme ne burg 

Arben Pazi, 42 vjeç  lindur në Shqipëri, alias Beni.

Bernard Tahiraj, alias Ben. Me perpara njihej dhe si Benard Shametaj, 32 vjeç lindur në Shqipëri

Dino Abazi (alias Loku), lindur në Maqellare Diber.( Ne burg)

Dorjan Pashaj, lindur në Shqipëri, 34 vjeç

Eduart Sallaku, lindur në Tiranë, 50 vjeç (Ne burg)

Elvin Xamo (alias Gozhda), shqiptar 40 vjeç

Erjon Xhelili, lindur në Vlorë, 36 vjeç

Fatmir Xhelili (alias Miri), shqiptar 38 vjeç

Nertil Gerra, lindur në Vlorë, 31 vjeç

*

*

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com