Monaco mposht Dortmund, shijon gjysmëfinale e Champions League

Monaco është gjysëmfinalistja tjetër e Ligës së Kampionëve pasi mposhti Dortmundin në shtëpi me rezultat 3-1 dhe me rezultat të përgjithshëm 6-3.

Serinë e golave e hapi Kylian Mbappe në minutën e tretë me ndihmën e Mendyt, më tej pas 17 minutave dyfishon rezultatin Falcao.

Shpresat për Dortmund i shtoi Marco Reus në minutën e 48, por që u shuan nga Germain në minutën e 81, duke mbyllur kështu rezultatin përfundimtar 3-1.

Rezultati i përgjithshëm 6-3 nga dy ndeshjet bën që Monaco të shijojë gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve për herë të parë pas më shumë se një dekade prezence në këtë nivel të kësaj gare.

*

*

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com