Protesta në Fier, një polic goditet me gur në kokë

Sërish protesta dhe përplasje mes policisë dhe protestuesve në qytetin e Fierit  ku ndodhet dhe kryeministri Edi Rama.

Opozita po organizon protestën nën moton: Rama ik! ndërkohë 50 metra më tutje Rama pritet të nisë takimin “Bashkia që duam”

Në një moment një polic u godit me gurë teksa po përpiqej të ndalohej turma e protestuesve të bënte më tej.

Kryetari i PD-se, Fier, Luan Baçi: Policia po provokon protestuesit, kjo është e turpshme. Efektivët e policisë janë futur mes protestuesve, nuk duam konflikt me vëllezërit tanë. “Nuk ka pë ta gjetur gjë. Nuk do shkojmë aty ku është Rama”

*

*

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com