Riberi, kritikohet nga tifozët për postimin e tij

Franck Ribery ka mbrojtur ashpër veten kundër kritikave që ai ka marrë ku ka postuar një video të vetes që ha një biftek të veshur me ar në mediat sociale në një restorant në Dubai.

35-vjeçari, Bayern Munich dhe ish-francez, publikuan videon e një vizite në Nusr-Et, një restorant bifteku në pronësi të pronarit të famshëm turk Salt Bae.

Bifteku i artë është një nga pikat më të forta të Salt Bae. Një prerje prej 400g e copëzave të mbështjella me gjethe të artë kushton 1200 dollarë.

Lluksi i Ribery  tërhoqi një mori kritikash në llogaritë e tij Twitter dhe Instagram , të cilave ju është përgjigjur :“Le të fillojmë me ziliqar, zemërim, me siguri të lindur për shkak të një prezervativi të shpuar”, shkruan në llogarinë e tij Twitter  Ribery.

Unë nuk ju kam borxh asgjë, suksesi im është mbi të gjitha falë Zotit,” vazhdoi puna. “Për mua, për të afërmit e mi dhe për ata që besonin në mua, për të tjerët, janë vetëm guralecë në çorapët e mia” shprehet ai

Ribery ka fituar një mori trofe që kur u bashkua me bavarezët në vitin 2007 nga klubi francez Marseille duke përfshirë gjashtë titujt e fundit të Bundesligës, pesë Kupat Gjermane dhe Ligën e Kampionëve të vitit 2013 në UEFA.

Fituesi, i cili po hyn në muajt e fundit të kontratës së tij në Bayern, është aktualisht me ekipin në kampin e tyre të stërvitjeve të dimrit në Katar.

*

*

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com