Risi në Kategorinë e Parë, luhet Tirana- Iliria

Të shtunen, Tirana do te luajë kundër Ilirisë se Fush-Krujës ne kuadër te Kategorise së Pare.

Ende nuk është bëre zyrtare axhenda e klubit bardheblu, por me shumë mundesi do të luhet pjesërisht nën driten e prozhektorëve. Takimi mes Tiranes dhe Ilirise do të luhet ne stadiumin “Selman Stermasi” dhe do te startojë në oren 18:00.

Per here te pare ne historine e Kategorise se Pare te futbollit Shqiptare do te luhet me drita. Tirana sezonin e shkuar ra nje kategori me posht per here te pare ne historine e saj.

Ekipi kryeqytetas eshte themeluar me 1920 dhe ka fituar 24 tituj kampion. Kjo eshte risia e pare e futbollit shqiptare ne kete edicion futbollistik.

*

*

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com