Shkojnë me eskavator për t’i prishur “shtëpinë”, reagimi i majmunit do ju emocionojë

Ky është momenti kur një orangutan ka reaguar i zemëruar, teksa sulmon një eskavator, i cili i prish shtëpinë në xhungël.

Pamjet e mrekullueshme janë marrë në një pyll në ishullin Borneo në Azi dhe u hodhën në Facebook nga punëtorët e Shpëtimit Ndërkombëtar të Kafshëve.

Pamjet tregojnë sesi orangutan kalon përgjatë një peme të rrëzuar që të mund të rrëmbejë kovën e eskavatorit.

Ndërsa kova ngrihet, majmuni përpiqet ta ulë.

Video thuhet se u filmua në 2013, por u publikua nga aktivistët e kafshëve të egra këtë të martë.

*

*

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com