Tronditet Bayern Munchen, Ribery mbyll vitin 2017, do operohet në gjurin e majtë

Frank Ribery do të qëndrojë jashtë fushave përreth 3 muaj. 34-vjeçari ka pesuar nje demtim në gjurin e majtë në ndeshjën me Hertha Berlin, e cila përfundoj në barazim 2-2. Si mos mjaftonte mungesa e gjatë e portierit Manuel Noyer, tashmë Bayernit në listë i shtohet dhe francezi. 34 vjeçari ka pësuar një dëmtin në gjurin e majtë dhe klubi bavarez ka konfirmuar këputjen e ligamenteve anësore . Lojtari do ti nënshtrohet shumë shpejt ndërhyrjes kirurgjikale e më pas do të nisë fazën e rehabilitimit, Futbollisti nuk arriti të përfundojë ndeshjen mes Herthës dhe Bayernit .

Ai u detyrua të largohej nga fusha e lojës në minutën e 60-të i ndihmuar nga stafi mjeskor i klubit kampion të Gjermansië. Ish futbollisti i kombëtares së fracnës nuk do të zbresë më në fushë në këtë vit kalendarik.

Tashmë trajneri i ri Willy Sagnol, i cili zëvëndësoj Anchelotin në krye të Bayern, do të duhet të gjejë një alternaotvë për krahun e majtë të mesfushës
Ribery është pjesë e Bayernit prej vitit 2007, kur u transferua nga skuadra franceze e Marsejës, dhë që atherë ka qënë pikë referimi në skuadër.

Nj tjetër trodnitje për klubin bavarez që po kalon një moment negative një moment negativ duke qënë 5 pikë larg kryesueve të Borusias së Dortmundit.
Dëmtimi i Manuel Neuer, Frank Ribery, por edhe largimi i teknikut Anchelotit kanë kanë zbehur pritshmëritë e këtij sezoni për kampionët e gjermanisë.

Si te mos mjaftonin problemet me rezultatet negative dhe dëmtimi e Nojerit, Bajerni i Mynihut ka pësuar një tjetër tronditje. Një prej yjeve të kësaj skuadre Frank Riberi do të qëndroj për 3 muaj larg fushave pas dëmtimit të pësuar në gjurin e majtë në takimin kundër Hertës së Berlinit

*

*

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com