Vjehrra korçare rreh nusen

Rastet kur nusja dhunon vjehrrën janë të shumta, por nuk mungojnë edhe ato rastet kur vjehrra ngre dorë mbi nusen. I tillë është edhe rasti i një 48-vjeçareje nga Kamenisa e Korçës, e cila pas ngjarjes u arrestua nga policia.

Bëhet fjalë për Shegë Bezolli, 48 vjeçe.

“Arrestimi i saj u bë pasi, në Kamenicë, kjo shtetase për motive të dobëta, dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj nuses së djalit të saj, shtetases F.B, 23 vjeçe, si edhe ka dëmtuar derën e një dhome të banesës”, thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Shkatërrimi i pronës” parashikuar nga nenet 130/a dhe 150 të Kodit Penal.

*

*

Top
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com